Повремени програми

На реализацију ових програма утицаће епидемиолошка ситуација. У случају прекида остваривања непосредног рада са децом или забране окупљања програми се неће реализовати. У плану ових програма се наводе активности које ће се реализовати ако тренутна ситуација то дозволи.

Излети

У току радне године организоваће се два излета и то:

излет деце из ППП у ЗОО – врт у Београду за ППП групе :

•  окупљање деце и доручак
  • полазак
  • долазак у Београд
  • пауза у Београду
  • обилазак ЗОО- врта
  • обилазак Калемегдана и пауза за ручак
  • повратак

излет деце из старијих група на Златибор.

• окупљање деце и доручак
  • полазак
  • обилазак Музеја железнице у Пожеги
  • посета етно селу у Сирогојну
  • посета Дино-парку
  • игре у природи
  • повратак

Излети ће се реализовати у складу са Предшколским програмом, односно делом програма који се односи на излете.

Носиоци припреме и реализације су директор, педагог, секретар и васпитачи група  које иду

Време реализације је април – мај (у зависности од временских услова)

Избор агенције која ће превозити децу врши се на основу расписаног огласа и понуда које ће се прикупити.

Летовање и зимовање деце

Летовање деце је саставни део Предшколског програма наше установе.Организоваће се ако буде довољно заинтересованих. Средином новембра ће се спровести анкета за родитеље. Летовање је планирано за децу из предшколских група, a термин реализације је прва половина јуна. На основу броја заинтересованих расписаће се тендер и изабрати најповољнија понуда.

Носиоци припреме и реализације су директор, педагог, секретар и васпитачи ППП група.

Зимовање се планира у зависности од интересовања родитеља. Планирана дестинација је Златибор. Циљна група су деца од 3 године до поласка у школу. Реализација овог облика васпитно – образовног рада спровешће се у складу са Предшколским програмом, а избор превозника у складу са законом. Средином новембра ће се спровести анкета за родитеље.

Реализација је у јануару – фебруару. Носиоци припреме и реализације су директор, педагог, секретар и васпитачи група које иду.